Міжнародна спільнота закликала Київ розблокувати вибори в об’єднаних громадах

Вівторок, 28 серпня 2018, 17:35

Посольства низки країн, міжнародні організації та донорські агенції закликали розв’язати усі юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Про це йдеться у спільній заяві  донорських агенцій, посольств та міжнародних організацій, що підтримують об’єднання територіальних громад в Україні, опублікованих на сайті ініціативи "Децентралізація".

Заяву підтримали уряди Канади, Данії, ФРН, Польщі, Швеції, Швейцарії та Великої Британії, а також Рада Європи, ЄС, ОЕСР та Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй.

Автори заяви нагадують, що реформа адміністративно-територіального устрою, яку було розпочато восени 2015 року, та котра повністю підтримується міжнародною спільнотою,  вже демонструє позитивні результати і широко підтримується громадянами України.

"Саме тому, з несподіванкою та стурбованістю ми дізналися про нещодавнє рішення Центральної виборчої комісії України призупинити оголошення та проведення місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, що були заплановані на жовтень 2018 року" - йдеться у заяві.

Як зазначається, таке рішення чинить вплив на більш ніж один мільйон українських громадян, котрі проживають у понад ста двадцяти новостворених об’єднаних територіальних громадах і вірять у децентралізацію та її переваги.

"Необхідно вкрай терміново розв’язати будь-які юридичні та технічні питання задля забезпечення своєчасної організації виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах України та продовження процесу об’єднання громад" - наголошують автори заяви.

Раніше голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі висловлював сподівання, що вибори в об'єднаних громадах пройдуть до кінця року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: