Brexit: в ЄС кажуть про наближення фіналу переговорів щодо угоди з Британією

П'ятниця, 5 жовтня 2018, 10:50

Переговірники ЄС щодо Brexit заявили про те, що укладення остаточної угоди з Британією щодо її виходу з блоку "дуже близьке".

Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, присутні на четверговій зустрічі переговірників з дипломатами ЄС.

ЄС у четвер дав зрозуміти, що опрацьовує нові пропозиції Лондона, як уникнути розширених перевірок на ірландському кордоні після виходу Британії з ЄС, що може стати проривом у переговорах.

Крім того, прогресс був досягнутий і в інших невирішених питаннях, зокрема щодо товарів особливого походження і забезпечення виконання угоди.

У команді головного переговірника ЄС Мішеля Барньє стверджують, що він відкритий до пропозиції Лондона про невідкладне вирішення проблеми ірландського кордону, однак чекає коли вона надійде у письмовому вигляді для ретельного аналізу.

На зустрічі з дипломатами Іспанія також розповіла про переговори з Лондоном щодо Гібралтару, який вийде з ЄС разом з Британією. Зокрема, до будь-якої фінальної угоди будуть додані два окремі протокол из цього питання.

Як відомо, Лондон і Брюссель намагаються втиснути укладення угоди про відносини Британії з ЄС після Brexit у часові рамки між двома самітами Євросоюзу 17-18 жовтня і 17-18 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.