Сенат Чехії закликав прем’єра піти у відставку

Четвер, 15 листопада 2018, 14:22

Сенат Чехії у четвер прийняв резолюцію з закликом до прем’єр-міністра Андрея Бабіша піти у відставку.

Про це повідомляє видання Novinky.

"Сенат парламенту Чеської Республіки вважає участь Андрея Бабіша в уряді неприйнятною до завершення розслідування за підозрою у фінансових махінаціях у справі "Гніздо лелеки" - йдеться у резолюції.

Верхня палата парламенту ухвалила резолюцію після того як прем’єр-міністр не спромігся надати їй належну інформацію про перебування свого сина в окупованому Росією Криму.

Слід зазначити, що резолюцію підтримали сенатори з Соціал-демократичної партії, яка входить до урядової коаліції. Сенатори партії Бабіша ANO утрималися від голосування.

Нагадаємо, Андрей Бабіш-молодший у інтерв’ю журналістам заявив: минулого року батько розпорядився насильно вивезти його в Крим, щоб сховати від корупційного розслідування. Син прем'єра звернувся в поліцію і заявив, що його викрали.

Спершу Бабіш заперечував слова сина, кажучи, що той психічнохворий. Але потім визнав, що син таки був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням.

Бабіш-молодший разом із батьком та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо махінацій із коштами ЄС.

У 2008 році родина Бабіша викупила старовинний маєток, який вирішила переобладнати у люксовий конференц-центр "Гніздо лелеки". Суму реконструкції оцінили у 350 млн крон, з яких 50 млн склав грант Євросоюзу на підтримку малого бізнесу.

Прем’єр-міністр відмежувався від скандалу і заявив, що "Гніздо лелеки" під час прохання про отримання гранту належало його дітям.

Читайте також: "Крим, АЕС та син прем'єра: як корупція та довіра до росіян ведуть до зміни уряду Чехії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: