Британія поверне колекцію бронзових виробів, вивезених з Африки

Четвер, 22 листопада 2018, 12:21

Британський музей погодився повернути колекцію бронзових виробів до Нігерії на тлі закликів міжнародної спільноти провести реституцію об’єктів культурного надбання країн Африки, які були вивезені звідти в колоніальний період.

Про це повідомляє The Times.

Колекція під назвою "Бенінська бронза" була вивезена з Африки британськими військами в 1897 році. До неї входять понад 1000 латунних пластин із зображеннями з палацу правителя Бенінської держави. Тепер експонати передадуть музею, створеному в Нігерії.

 

Директор Британського музею відвідав Нігерію наприкінці серпня та зустрівся з представниками нового музею, щоб обговорити процес передачі експонатів та допомогти у розвитку інституту в місті Бенін-Сіті.

Однак для повернення цінностей рішення лише музею недостатньо, його має схвалити парламент.

Нагадаємо, уряд Франції має намір провести реституцію об’єктів культурного надбання країн Африки. Під реституцію можуть потрапити експонати Музею на набережній Бранлі у Парижі, який містить близько 70 тисяч об’єктів з Африки на південь від Сахари.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"