Держдеп США схвалив продаж Польщі нової ракетної системи

П'ятниця, 30 листопада 2018, 10:55

Державний департамент США схвалив продаж Польщі 20 ракетних артилерійських систем підвищеної мобільності (HIMARS) для зміцнення безпеки в регіоні та модернізації збройних сил країни.

Про це повідомляється на сайті агентства Міноборони США з оборонної співпраці та безпеки (Defense Security Cooperation Agency).

"Ця пропонована реалізація буде підтримувати зовнішню політику та національну безпеку Сполучених Штатів шляхом підвищення рівня безпеки союзника НАТО, який є важливою силою для політичної стабільності та економічного прогресу в Європі", - заявило агентство, яке веде зусилля США з підготовки та оснащення союзників.

Закупка HIMARS та відповідного обладнання оцінюється приблизно в 655 мільйонів доларів. "Це великий крок до завершення цього контракту про прорив польської армії", - заявив міністр нацональної оборони Польщі Маріуш Блащак у п'ятницю.

Румунія є першою країною Східної Європи, яка купила HIMARS, Польща стане другою. Обидві країни, як і решта країн Східної Європи, працюють над тим, щоб посилити повітряну оборону на тлі агресії РФ.

Президент США Дональд Трамп раніше схвалив рішення Варшави про виділення $1,5 - 2 млрд на будівництво інфраструктури під американську військову базу на території країни. Президент Польщі Дуда зауважив, що її можна було б назвати "Форт Трамп".

Нині на території Польщі дислокуються близько 3,5 тис. американських військовослужбовців, які перебувають там на ротаційній основі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.