Макрон звернувся до Франції: "надзвичайний соціальний стан" та нові економічні кроки

Понеділок, 10 грудня 2018, 23:12

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що уряд вдається до термінових кроків через триваючі протести "жовтих жилетів".

Про це він заявив під час телезвернення в понеділок ввечері.

Серед іншого, Макрон заявив,  що засуджує насильство частини протестувальників. "Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію", - вважає він.

Разом із тим Макрон визнає, що розуміє гнів і обурення французів, насамперед – пенсіонерів та багатодітних батьків. "Ми дуже повільно просуваємося на шляху до благополуччя", - резюмує президент.

За словами Макрона, вже з травня наступного року мінімальний розмір оплати праці зросте на 100 євро, а для тих, хто отримує пенсію меншу за 2 тис. євро на місяць, будуть введені податкові пільги. До того ж скасовується оподаткування понаднормових робочих годин.

Макрон також згадав скасований ним податок для найбагатших громадян, введений попереднім президентом Франсуа Олландом. Макрон вважає, що цей податок призвів лише до податкової еміграції, проте не виключає його заміни у вигляді податку на люксову нерухомість. "Сьогодні ми повинні відновити наш загальний соціальний проект в ім'я Франції, в ім'я Європи", - резюмує він.

Президент заявив про введення "надзвичайного економічного та соціального стану" (l'état d'urgence économique et sociale), проте не став уточнювати його деталі. Виходячи з пояснень президента, швидше за все, не йдеться про юридичне поняття "надзвичайного стану" - радше, він використав цей термін для ілюстрації надзвичайних кроків, запланованих урядом.

Також анонсуються заходи зі створення нових робочих місць, протидії податковим ухилянням та захисту екології – їх президент планує обговорити з мерами французьких міст. "Єдине, про що я дбаю - це ви", - цими словами президент завершив свій виступ.

Нагадаємо, заява французького президента була анонсована у неділю. Їй передувала зустріч з профспілками, організаціями роботодавців та місцевими виборними посадовими особами.

Раніше французький уряд вирішив не закладати у бюджет на наступний рік підвищення акцизів на пальне, плани щодо якого викликали в країні масові і насильницькі протести.

8 грудня по всій Франції протестували 125 тисяч осіб, 118 отримали поранення, 1220 учасників масових акцій - заарештували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.