Країни Балтії і Польща 4 роки блокують євроінтеграцію Сербії через її дружбу з РФ

Середа, 26 грудня 2018, 10:29

Декілька країн ЄС не дозволяють відкрити зовнішньополітичний розділ у переговорах з Сербією про членство у Євросоюзі через її політику щодо Росії.

Про це повідомляє видання Vecernje Novosti.

Єврокомісія підготувала доповідь за підсумками скринінгу (моніторингу законодавчої бази Сербії) більше чотирьох років тому. Її затвердження країнами-членами є необхідним етапом для відкриття розділу 31 у переговорах, який стосується спільної зовнішньої, безпекової та оборонної політики.

Повідомляється, що країни Балтії і Польща виступають проти відкриття нового розділу у переговорах через проросійську політику Сербії. У липні цього року, зокрема, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що Литва ще не надала свою думку щодо відкриття розділу 31 і це не дозволяє рухатись далі.

За неофіційною інформацією, Литва взагалі запропонувала підготувати нову доповідь і виставити Сербії такі умови, які задовольнять держави-члени.

За інформацією дипломатів, Німеччина, яка хоч і не демонструє настільки жорсткої позиції як країни Балтії і Польща, також невдоволена тим, що Сербія не приєднується до рішень і заяв Брюсселя, які стосуються Росії.

Зокрема, Сербія не приєдналася до жодної з дев’яти заяв, що стосувалися Москви і були прийняті у першій половині цього року. З 32 прийнятих з січня по червень документів, щодо яких ЄС очікує гармонізації з третіми країнами, Сербія відкинула 18.

Як відомо, Сербія неодноразово заявляла, що ніколи не запровадить санкції проти Росії. Багато країн ЄС також стурбовані розвитком військової співпраці між Москвою і Белградом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua