МЗС Польщі оцінило пропозицію змін у наданні Карти поляка

Вівторок, 26 лютого 2019, 19:45

Спілка підприємців і роботодавців Польщі запропонувала, щоб у момент клопотання про Карту поляка не було необхідним знання польської мови заявником.

Про це пише "Польське радіо".

Метою пропозиції Спілки підприємців і роботодавців є заохотити приїхати до Польщі, наприклад, бразильців польського походження. Як стверджує Спілка, в Бразилії мешкає від півтора до трьох мільйонів осіб з польським корінням.

Марек Маковський з Департаменту співпраці з Полонією та поляками за кордоном у польському МЗС звернув увагу, що в цій справі потрібен компроміс: "Ми свідомі, що в Бразилії понад 90% Полонії вже не володіє польською мовою усно, а майже 100% – письмово. Я думаю, необхідно шукати компромісу, пропонуючи, щоб особи, які в майбутньому клопотатимуться про Карту поляка, і не знають польської мови, обов’язково пройшли принаймні кількамісячний курс польської мови на базовому рівні, який в Бразилії є".

Представник МЗС зазначив, що такі курси треба лише сертифікувати. Він додав, що як і в Аргентині, в Бразилії повинно діяти бюро Польського агентства інвестицій і торгівлі.

Як відомо, у Польщі вже майже 180 тис. громадян України мають посвідки на проживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?