Українці за кордоном закликають забезпечити їхнє право голосу на парламентських виборах

Середа, 24 квітня 2019, 20:23

Українські громадяни, які мешкають і перебувають за кордоном, закликають Україну забезпечити їхнє конституційне право взяти участь у виборах і проголосувати під час виборів до Верховної Ради цього року.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йшлося в УНІАН на круглому столі на тему: "Публічне обговорення комплексу невідкладних політичних рішень для повноцінного забезпечення права голосу мігрантів на парламентських виборах в Україні".

Засновниця Глобального руху "Моя Україна", президент ГО "Обміни Лотарингія-Україна" (Франція) доктор Віолета Москалу наголосила, що держава має забезпечити конституційне право всіх своїх громадян обирати та бути обраними.

Читайте також
Вибори за кордоном: Порошенко переміг, Зеленський "взяв" Польщу і країни Балтії

Громадська активістка, правозахисниця, лідер громадської ініціативи "Євромайдан-Варшава" (Польща) Наталка Панченко під час скайп-включення наголосила, що необхідно визнати, що "ситуація з волевиявленням українців, які проживають за кордоном, є катастрофічною".

"Якщо говорити мовою цифр, то проголосувати на закордонному окрузі змогли менш ніж 1% громадян від тих, які сьогодні проживають за кордоном. Тобто, фактично держава не змогла забезпечити можливості скористатися правом вибору для 99% громадян України, що проживають за кордоном", - заявила Панченко.

Науковець, громадський діяч української громади в Франції та у Швейцарії доктор Ігор Решетняк повідомив про необхідність запровадження електронної системи зміни виборчої адреси та місця голосування.

Читайте також
Клімкін: лише цифрове голосування залучить голоси всіх українців за кордоном

"Зараз в України як держави немає ефективного способу контактувати зі своїми громадянами за кордоном, бо треба розуміти, що у нас в консульських списках перебуває близько тільки 10% громадян, які проживають за кордоном, а 90% - фактично держава про них навіть нічого не знає", - сказав він.

На його переконання, якщо з’являться електронні списки, це одразу ж принципово змінить ситуацію.

Також Решетняк заявив про необхідність збільшення кількості виборчих дільниць за кордоном. Крім того, він підтримав пропозицію запровадження альтернативних методів голосування, і, зокрема, електронних або поштових.

Читайте також
Клімкін: явка за кордоном впала на 27% порівняно з 2014 роком

Заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Роман Недільський наголосив, що в МЗС зацікавлені в тому, щоби покращити і змінити форму голосування, яка існує зараз.

"Якщо законодавець вирішить змінити голосування у тестовому режимі, не в тестовому режимі, ми центральний орган виконавчої влади і ми будемо все рівно виконувати те, що написано і визначено законодавцем. Голосування поштою чи голосування електронне – це великий плюс і ми тільки за. Ми вчергове звернулися за результатами першого туру голосування до Кабінету міністрів України з тим, щоби ініціювати необхідні зміни до законодавства, щоби його удосконалити саме електронними засобами або голосування поштою", - наголосив він.

У цьому зв’язку він додав, що є доручення уряду, аби причетні органи центральної виконавчої влади напрацювали певні механізми і внесли пропозиції для того, щоби змінити чинний порядок голосування.

Водночас Недільський не готовий сказати, чи вдасться це запровадити до парламентських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua