Порошенко розповів, хто у керівництві ЄС допомагав Україні за його президентства

Вівторок, 14 травня 2019, 12:08

Президент Петро Порошенко під час свого прощального візиту до Брюсселя в статусі голови держави оголосив, кому з європейських посадовців він найбільше вдячний за підтримку України у останні роки.

Про це повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

Порошенко виступив на конференції, що пройшла в рамках відзначення 10-річчя формату Східного партнерства. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер нагадав, що цей візит напевно стане останнім для Порошенка в якості чинного голови держави.

Президент України наголосив, що Київ відчував підтримку, в тому числі у останні роки. "Я хочу подякувати президенту Юнкеру, який зробив неймовірно багато, щоби повернути Україну до сім’ї європейських націй. Хочу подякувати президенту Туску, співпраця з яким була надзвичайно важливою, особливо – в питанні запровадження санкцій проти Російської Федерації за порушення Мінських угод, та за те, що він зберігав єдність усіх 28 європейських націй", - наголосив він.

Нагадаємо, що напередодні Порошенко у Брюсселі вручив Туску орден Ярослава Мудрого.

Також президент підкреслив заслугу інших європейських посадовців.

"Я дякую Європарламенту за комплексну підтримку України. Будь ласка, зберігайте цей напрямок. Я хочу подякувати всій Єврокомісії, особливо комісару Гану, який, здається, відвідував Україну частіше за будь-яку іншу державу, і це свідчить про потужний інтерес Комісії. Також дякую Сесілії Мальмстрьом, яка доклала дуже багато зусиль, щоби збільшити товарообіг між Україною та ЄС",  - зауважив він.

Як відомо, у відносинах між Порошенком і Ганом є певна напруженість, через що комісар, відвідуючи Київ минулого тижня, відмовився від зустрічі із чинним главою держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?