Париж і Анкара посварилися через план Ердогана відкрити турецькі школи у Франції

Вівторок, 21 травня 2019, 14:07

Париж і Анкара посварилися через план президента Реджепа Таїпа Ердогана відкрити турецькі школи у Франції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Times.

Делегація турецьких чиновників вчора прибула в Париж, щоб обговорити плани відкриття шкіл у Франції. Передбачається, що школи будуть отримувати турецьке державне фінансування і включатимуть релігійне навчання разом із стандартною французькою навчальною програмою.

Міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланкер сказав, що такі установи будуть небажані.

"Я думаю, що у нас занадто багато недружніх жестів, що виходять з Туреччини. Всі знають, що Туреччина рухається до ісламістського фундаменталізму і експансіонізму", - сказав він.

Турецькі офіційні особи кажуть, що, оскільки Франція управляє школами по всьому світу, в тому числі в Анкарі та Стамбулі, немає ніяких причин, через які вони не повинні робити те ж саме.

У 2016 році Міністерство освіти Туреччини створило фонд для глобальної мережі шкіл, відкритих турецьким інтелектуалом Фетхуллахом Ґюленом, якого Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту. В даний час фонд стверджує, що управляє 257 школами по всьому світу.

У минулому році Туреччина також оголосила про плани відкрити в Німеччині хвилю вікендів для дітей з "турецьким корінням". Вони будуть пропонувати п'ять годин уроків на тиждень, включаючи уроки турецької мови, історію і годину навчання ісламу і "турецьким цінностям".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua