Молдова хоче допомоги України з Придністров'ям і антикорупцією - прем'єрка

Субота, 22 червня 2019, 14:05

Прем'єрка Молдови Майя Санду заявила, що її країні знадобиться досвід України у питанні антикорупційної реформи, а також допомога Києва у боротьбі з контрабандою у Придністров'ї.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Громадське".

"Ми тільки починаємо процес очищення державних інституцій від контролю колишнього режиму, і намагаємося впевнитися у незалежності цих інституцій. Я вірю, що зараз у Молдові та Україні для цього є вікно можливостей. Ми мусимо починати з ключових інституцій. В нашому випадку - це прокуратура, галузь юстиції, суди", - зазначила Санду.

Новий глава МЗС Молдови назвав "червону лінію" у відносинах з РФ

Також вона хоче вже найближчим часом створити консультативний орган - бюро радників прем’єр-міністра. "Ми б хотіли запросити людей з України, з Румунії, аби перейняти досвід цих країн... досвід колег із Києва, де вже є досвід створення спеціального антикорупційного суду, агенцій, які борються із великою корупцією", - сказала очільниця уряду.

"Ми би хотіли мати дуже добрі стосунки з Україною. Є ті ж самі виклики, з якими стикаються наші країни, і я вірю, що ми маємо знаходити спільні рішення. Є речі, яких ми можемо навчитися у Києва, а Київ — у нас. Придністров'я — це велике питання у нашому порядку денному.

Ми знаємо, що режим у Тирасполі вижив за рахунок корупційних схем та контрабанди. Ми сподіваємося, що влада в Києві допоможе нам здолати ці схеми. У минулому в них брали участь і з Кишинева, і з України. Є багато інших сфер співпраці, яку ми хочемо почати якомога швидше", - додала вона.

Читайте також: Кінець двовладдя у Молдові: хто змусив піти у відставку уряд всесильного олігарха

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: