Посол: звільнення моряків справді входило до умов повернення РФ у ПАРЄ

Неділя, 30 червня 2019, 16:50

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба підтвердив, що серед умов, які РФ повинна була виконати для повернення до ПАРЄ, було звільнення українських полонених моряків, однак згодом європейці відступили від цієї вимоги.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Кулеба розповів в ексклюзивному інтерв'ю "Час. Підсумки тижня".

За його словами, переговори щодо повернення Росії до ПАРЄ активізувалися ще на початку цього року. Задля цього Кремль мав виконати три умови: повернути Україні полонених моряків, надати доступ Комісару Ради Європи з прав людини до Криму і сплатити внески.

Повернення Росії до ПАРЄ увійшло в пакет зі звільненням моряків - джерела

Однак згодом, додав посол, Європа дала зрозуміти Росії, що повернутися вона може і без цих умов. Тому російська нота вітчизняному МЗС щодо моряків з'явилася не через рішення ПАРЄ повернути російську делегацію, а тому що спливав кінцевий термін, наданий Міжнародним трибуналом ООН.

"Просто так збіглося в часі, що в ніч з 24 на 25 червня якраз ухвалили цю резолюцію, а 25 спливав термін. Тому я підтверджую, що тема моряків в ПАРЄ лунала. Але я переконаний, що Росія не збиралася виконувати ці три вимоги, бо вони розуміли, що коаліція на їхню користь вже зайшла в такий стан, коли поверне їх без жодних поступок. Я думаю, сталося саме так", - заявив Кулеба.

У Раді розглянуть припинення участі в роботі ПАРЄ і висунуть умови для Росії

Як раніше повідомляла "Європейська правда" із посиланням на джерела, між Заходом і Росією ще до приходу на посаду президента України Володимира Зеленського існував непублічний план, за яким звільнення полонених українських моряків та повернення кораблів мало би бути частиною ширшої домовленості.

За планом, Захід повинен був повернути Росії повноваження у ПАРЄ без жодних, навіть найменших винятків. Росія у відповідь — знайти схему звільнення моряків, а також мала допустити до Криму моніторингову місію Ради Європи. 

Детальніше читайте у статті: "Моряки "в обмін" на ПАРЄ: що ховається за публічним конфліктом Зеленського та Клімкіна".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.