МЗС Білорусі викликало литовського дипломата

Субота, 27 липня 2019, 10:56

У міністерство закордонних справ Білорусі був викликаний тимчасовий повірений у справах Литви в Білорусі, якому був заявлений протест.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентво БЕЛТА.

 "Підставою стало втручання уряду Литовської Республіки в комерційну операцію за участю білоруського суб'єкта господарювання під надуманим приводом "невідповідності інтересам національної безпеки". В результаті білоруська компанія, яка повністю задовольняла всі вимоги і пропонувала найбільш вигідні умови, була фактично виключена з проєкту", - пояснили в МЗС.

Аргументи, наведені литовською стороною в обґрунтування прийнятого рішення, є відверто недружнім і створюють небезпечний прецедент політизації двосторонньої взаємодії в економічній сфері, заявили у відомстві.

"Такі дії литовської сторони базуються на помилковій думці і завдають явну шкоду торгово-економічним відносинам двох країн", - підкреслили в МЗС.

Найімовірніше, йдеться про угоду Альянсу литовської компанії KRS і "Белтрубопроводстроя", що зірвалася. Як повідомлялося в ЗМІ, вони подали заявку на участь в тендері на будівництво ділянки газопроводу між Литвою і Польщею, запропонувавши найменшу ціну в 75 млн євро. Однак Департамент державної безпеки Литви вирішив, що ця пропозиція не відповідає критеріям національної безпеки, і вона не була допущена до участі в тендері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua