Главу МЗС Бельгії і майбутнього єврокомісара запідозрили в корупції

Субота, 14 вересня 2019, 14:37

Прокуратура Бельгії проводить розслідування щодо віцепрем’єра, глави МЗС і майбутнього єврокомісара Дідьє Рейндерса щодо підозр у корупції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на телерадіокомпанію RTBF.

Розслідування почали після звернення колишнього агента державної безпеки у федеральну судову поліцію в квітні, щоб повідомити про серію випадків корупції та відмивання грошей з боку заступника прем'єр-міністра і міністра закордонних справ, який також виконує обов’язки міністра оборони.

За повідомленнями ЗМІ, агент заявив, зокрема, про порушення при проведенні держзакупівель для будівництва бельгійського посольства в Кіншасі, отримання хабарів довіреними особами і відмивання коштів.

Агент також описав методи, які Рейндерс і його зять використовували для отримання і відмивання грошей. До них відноситься продаж творів мистецтва і предметів старовини за завищеними цінами. Згадуються також підозрілі угоди з нерухомістю та використання підставних компаній.

Читайте також
Кандидати в Єврокомісію пройдуть співбесіди в ЄП, угорцю можуть змінити посаду

По завершенні попереднього розслідування прокуратура повинна буде вирішити, чи достатньо даних проти Рейндерса і чи слід передати справу в Генеральну прокуратуру, враховуючи його статус міністра, зазначає телерадіокомпанія.

У прокуратурі Брюсселя підтвердили факт розслідування, однак відмовилися надати будь-які деталі.

Сам Рейндерс заявляє, що нічого не знає про розслідування.

"Я не знаю про це, мені абсолютно нічого не відомо про розслідування" - сказав він.

Міністр попросив свого адвоката зв'язатися з прокуратурою і захистити його права.

Дідьє Рейндерс є кандидатом на пост єврокомісара з питань юстиції. Його представник назвав звинувачення на адресу Рейндерса зрежисованими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.