МЗС: всі умови для Нормандської зустрічі виконані

Четвер, 14 листопада 2019, 10:58

Україна, Німеччина та Франція схвалили попередню дату зустрічі в Нормандському форматі, оскільки українська сторона виконала всі умови для її проведення.

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко у інтерв’ю BBC.

Пристайко наполягає, що Київ виконав усі вимоги, які висувала Росія як передумову проведення зустрічі.

"Ми впевнені, що всі перешкоди зняті – це те, про що ми домовлялися ще 2 вересня на зустрічі зовнішньополітичних радників", - пояснив він. Вимогами Росії, за його словами, було розведення сил на двох ділянках та схвалення "формули Штайнмаєра". Також виконана додаткова вимога, яка з’явилася згодом – "в загальних рисах підготовлений документ, це - комюніке по завершенню розмови двох лідерів".

Міністр розраховує на проведення Нормандського саміту до кінця року. "Німецькі та французькі колеги пропонують конкретну дату, яка їх влаштовує, ми заявили, що вона нас теж влаштовує, чекаємо відповіді від четвертої сторони... Це може бути Париж, це може бути Берлін. Для нас немає значення", - заявив він.

Міністр також наголосив, що пропозиція Назарбаєва організувати зустріч у Астані не розглядається як можлива альтернатива Нормандському саміту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?