У Нідерландах закрили останню вугільну електростанцію

Понеділок, 23 грудня 2019, 15:22

В Амстердамі закрилася остання у Нідерландах електростанція, що працює на вугіллі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на NOS.

У суботу вугілля завантажили в величезну піч електростанції Хемвег в останній раз, а у понеділок в першій половині дня станцію офіційно зупинили. Амстердамська електростанція виробляла електроенергію протягом 25 років, але тепер закрита задля вирішення кліматичних завдань.

Вугілля є найбільш забруднюючим викопним паливом, а електростанція Хемвег викидала 3,3 мегатонни CO2 на рік.

Протягом певного періоду було зрозуміло, що закриття станції – не за горами, однак були плани тримати станцію в робочому стані до кінця 2024 року. Цієї весни міністр з економічних питань і кліматичної політики Ерік Вібес змінив думку: він оголосив про закриття станції, щоб виконати рішення суду у справі, яку організація з клімату Urgenda подала проти держави.

Власник станції шведська компанія Vattenfall отримає 52,5 мільйона євро в якості компенсації від уряду. Крім цієї суми, уряд також виділив кошти, щоб допомогти працівникам знайти іншу роботу.

У майбутньому компанія Vattenfall збирається зосередитися на відновлюваній енергетиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.