"Ідеологічна маніпуляція": Додона розкритикували у Румунії за заяви про "молдовську мову"

П'ятниця, 31 січня 2020, 18:41

Румунська Академія наук у відхилила претензії президента Молдови Ігоря Додона, що його країна має свою власну мову.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Balkan Insight.

В Академії наук заявили, що темою "молдовської мови" Додон намагається відродити твердження радянської епохи.

Тепер незалежна держава, Молдова входила до складу Румунії між двома світовими війнами, і багато румунів досі наполягають, що вона етнічно і лінгвістично румунська.

"Просування ідеї "молдовської" мови, відмінної від румунської, є не тільки спотворенням культурної реальності та ідентичності, зафіксованої у всіх лінгвістичних, історичних і літературних синтезах, а й ідеологічною маніпуляцією, яку міжнародне співтовариство ніколи не прийме", - йдеться в пресрелізі румунської академії.

Читайте також
Президент Молдови хоче зближення одночасно і з ЄС, і з Москвою

Академія зазначила, що Молдова не є чимось незвичайним в тому, що вона є окремою державою без своєї власної мови, посилаючись на аналогічні ситуації в Австрії та Швейцарії.

"Швейцарія - це держава, але швейцарська мова не винайдена з політичних причин. Австрія має національність, яка є старою і визнаною, але мова, що вивчається в австрійських школах, не австрійська, а німецька. Також французька мова, що вивчається в Бельгії, не називається бельгійською", - сказав він.

У самій Молдові питання про те, чи є мова більшості населення молдовською або румунською, залишається спірним.

Стаття 13 Конституції говорить, що офіційною мовою є молдовська. Але 5 грудня 2013 року Конституційний суд постановив, що положення Декларації незалежності, що стосується румунської мови як державної, має превалювати над положенням про молдовську мову, що міститься в статті 13 Конституції.

З моменту вступу на посаду в 2016 році президент Додон, проросійський політичний діяч, не приховував своєї ворожості до Румунії, неодноразово заперечуючи існування спільної мови і відроджуючи теми радянської епохи, що заперечують культурні та мовні зв'язки між молдованами і румунами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.