Колишній лівий прем’єр переміг чинну президентку Хорватії на виборах глави держави

Понеділок, 6 січня 2020, 09:32

Колишній прем'єр-міністр Хорватії від лівих сил Зоран Міланович стане наступним президентом своєї країни після перемоги над представницею консерваторів, чинною президенткою Коліндою Грабар-Кітарович  у другому турі голосування.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

У другому турі виборів у неділю Міланович набрав 52,7% голосів, а президентка Колінда Грабар-Кітарович, яка намагалася об'єднати розколоте праве крило, набрала 47,3%, згідно з результатами підрахунку голосів майже з усіх виборчих дільниць, оприлюднених виборчою комісією.

Другий тур виборів був проведений лише через кілька днів після того, як Хорватія перейняла головування в Раді ЄС на піврічний період.

Грабар-Кітарович проводила кампанію під гаслом, що пропагує "справжню Хорватію", натякаючи, що вона вважає правлячу Консервативну партію ХДС, яка підтримала її, єдиною, хто дійсно може представляти країну.

Читайте також
Хорватія почала головування у Раді Євросоюзу: що згадано в програмі про Україну

Соціал-демократ Міланович назвав такі заяви "дуже небезпечними"і висловився за бачення "нормальної Хорватії " як ліберальної демократії, що сприяє рівності всіх громадян.

В ході кампанії Міланович підкреслив, що" війни закінчилися", маючи на увазі війну за незалежність 1990-х років.

Незважаючи на те, що посада президента Хорватії значною мірою є церемоніальною, недільні вибори є важливим випробуванням напередодні парламентських виборів, які очікуються в кінці цього року. Перемога Мілановича над Грабар-Кітарович стане ударом по консервативному уряду під час вирішального головування в ЄС і послабить його владу в рік виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua