Ватикан посилив боротьбу з корупцією при закупівлях

Понеділок, 1 червня 2020, 15:07

Папа Римський Франциск затвердив радикально нові правила закупівель і витрат у Ватикані, покликані скоротити витрати, забезпечити прозору конкуренцію і знизити ризик корупції при укладанні контрактів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Апостольський лист і 30 сторінок нових норм, опублікованих у понеділок, є кульмінацією чотирирічного процесу раціоналізації процедур витрачання коштів і боротьби з "кумівством" у Ватикані.

У своєму листі Папа Франциск заявив, що нові норми дозволять "значно знизити небезпеку корупції".

Нові правила передбачають досить детальні і прозорі процедури укладення контрактів на поставку товарів і послуг. Більшість контрактів Ватикану укладено з італійськими компаніями.

Документи, що просочилися у пресу під час понтифікату попередника Франциска, Папи Бенедикта, показали, що департамент Ватикану заплатив італійській будівельній компанії непомірну суму за будівництво вертепу на площі Святого Петра.

Джерела у Ватикані кажуть, що в минулому, наприклад, їм доводилося купувати офісне приладдя у фірми, яка використовувалася протягом багатьох років, хоча в інших місцях воно було доступне за меншу ціну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Відеозустріч Байден-Путін: наслідки та ризики для України

Чи призведе нова зустріч президентів США та РФ до деескалації?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.

Канцлерка ЄС: як Ангела Меркель зробила Німеччину лідером Європи

Ангела Меркель стала втіленням німецького лідерства у Європі. Лідерства, яке залежало від особи канцлерки не менше, аніж від економічної могутності Німеччини.