Туреччина продовжила термін розвідки газу у Середземному морі попри критику Греції

Вівторок, 1 вересня 2020, 09:55

Туреччина заявила, що продовжує термін роботи розвідувального судна Oruç Reis, яке проводить сейсмічні дослідження в спірній частині східного Середземномор'я.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Турецький флот опублікував нове повідомлення, в якому говориться, що робота Oruç Reis триватиме до 12 вересня. Раніше планувалося, що судно буде працювати до 1 вересня.

Сейсмічні дослідження є частиною підготовчих робіт до потенційної розвідки вуглеводнів. Туреччина також займається розвідкою вуглеводневих ресурсів в Чорному морі і відкрила газове родовище об'ємом 320 мільярдів кубічних метрів.

Окремо Туреччина також заявила, що проведе військові навчання на північному заході Кіпру до 11 вересня.

Туреччина і Греція, союзники по НАТО, категорично розходяться в думках з приводу прав на вуглеводневі ресурси в цьому районі через суперечливі погляди на протяжність їхніх континентальних шельфів, де розташовані в основному грецькі острови.

Обидві сторони провели військові навчання в східному Середземномор'ї, підкресливши можливість ескалації суперечки з приводу протяжності їх континентальних шельфів.

Читайте також – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.