Туреччина продовжила термін розвідки газу у Середземному морі попри критику Греції

Вівторок, 1 вересня 2020, 09:55

Туреччина заявила, що продовжує термін роботи розвідувального судна Oruç Reis, яке проводить сейсмічні дослідження в спірній частині східного Середземномор'я.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Турецький флот опублікував нове повідомлення, в якому говориться, що робота Oruç Reis триватиме до 12 вересня. Раніше планувалося, що судно буде працювати до 1 вересня.

Сейсмічні дослідження є частиною підготовчих робіт до потенційної розвідки вуглеводнів. Туреччина також займається розвідкою вуглеводневих ресурсів в Чорному морі і відкрила газове родовище об'ємом 320 мільярдів кубічних метрів.

Окремо Туреччина також заявила, що проведе військові навчання на північному заході Кіпру до 11 вересня.

Туреччина і Греція, союзники по НАТО, категорично розходяться в думках з приводу прав на вуглеводневі ресурси в цьому районі через суперечливі погляди на протяжність їхніх континентальних шельфів, де розташовані в основному грецькі острови.

Обидві сторони провели військові навчання в східному Середземномор'ї, підкресливши можливість ескалації суперечки з приводу протяжності їх континентальних шельфів.

Читайте також – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Шантаж мігрантами: чи омине Україну гібридна атака Лукашенка

Міграційна криза на кордонах ЄС не слабшає. Хоча Лукашенку вдалося внести розкол у ЄС, Білорусь ризикує перетворитися на відстійник мігрантів.

Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії

Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...