Президент Естонії припустила, що Лукашенко може постати перед судом у Гаазі

Вівторок, 15 вересня 2020, 15:58

Президент Естонії Керсті Кальюлайд припустила, що Александр Лукашенко та посадовці його режиму можуть постати перед Міжнародним судом у Гаазі за насильство проти мирних протестувальників.

Як пише "Європейська правда", про це вона сказала в інтерв’ю ERR.

"Важливо, щоб ті, хто приймає рішення у Мінську, чітко розуміли, що слухання у Гаазі - не така і далека перспектива", - зазначила президентка Естонії.

Вона додала, що вважає за необхідне якомога швидше запровадити санкції ЄС проти причетних до надмірного застосування сили до учасників мирних акцій протесту.

Керсті Кальюлайд зауважила, що країни Балтії та Естонія відіграють значну роль у тому, щоб просувати білоруське питання у порядку денному ЄС, але наголосила, що подальшу долю країни має визначати виключно народ Білорусі. 

"Білоруси мають вирішити усе самі. Втручання ззовні - і неможливе, і недоречне. І це стосується як Сходу, так і Заходу", - зазначила вона.

Нагадаємо, 31 серпня Литва, Латвія та Естонія стали першими у світі державами, які запровадили персональні санкції після суперечливих виборів та придушення мирних протестів у Білорусі. 

Читайте також: Не лише занепокоєння: чим Україна здатна допомогти протестам у Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.