У Франції з’являться електронні браслети для боротьби з домашнім насильством

Четвер, 24 вересня 2020, 12:26

У Франції набуває чинності закон, який запроваджує використання електронних браслетів для боротьби з насильством у сім’ї.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляють французькі ЗМІ, серед яких Sud-Ouest.

Електронний браслет призначений для того, щоб працювати як "тривожна кнопка" у випадку, якщо людина, яка раніше вже вчиняла насильство щодо нинішнього чи колишнього партнера, знову наблизиться до нього. Пристрій оснащений геолокалізацією.

Рішення про використання браслета як інструменту стримування зможе ухвалювати або суддя у кримінальному процесі, або суддя у сімейних справах.

Використання електронного браслета впроваджуватимуть поетапно - спершу у п’яти пілотних районах, а з початком 2021 року - на всій території Франції.

На цей час підготували близько 1000 пристроїв, які поступово почнуть використовувати з появою випадків, коли вони вважатимуться доцільними. 

Заклики запровадити такий електронний браслет для боротьби з домашнім насильством лунають вже не перший рік.

За офіційною статистикою, у 2019 році у Франції від рук своїх нинішніх чи колишніх партнерів загинули 146 жінок, порівняно зі 121 у 2018 році.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Подвійний удар по Земану: які наслідки для України матиме зміна влади у Чехії

Тиждень, що минув від парламентських виборів, повністю змінив політичні  розклади у Чехії. А можливість дострокових президентських виборів стала більш ніж реальною.

Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу

Таких масштабних опозиційних мітингів Грузія не бачила вже багато років. Грузинська опозиція має шанс на реванш та звільнення експрезидента Саакашвілі.

Арешт у прямому ефірі: куди заведе Молдову нове протистояння

Після тривалого затишшя до Кишинева знову повернулися гучні протести. Арешт генпрокурора дав можливість проросійській опозиції піти у контрнаступ.