Вибори у Грузії: опозиційні сили домовились не формувати коаліцію з "Грузинською мрією"

П'ятниця, 30 жовтня 2020, 13:14

Опозиційні партії Грузії, що візьмуть участь у виборчих перегонах, домовилися після виборів не формувати коаліцію з правлячою партією "Грузинська мрія - Демократична Грузія".

Як пише "Європейська правда" з посиланням на "Грузія Онлайн", домовленість підписали сьогодні в офісі "Лейбористської партії". 

Підписанти зазначили, що це "безпрецедентна домовленість", яка підтверджує їхню спільну опозиційну позицію. 

Читайте також
Грузія не пустила на вибори спостерігачами депутатів з України - Ясько

ЗМІ повідомляють, що документ підписали всі опозиційні партії, які мають рейтинг вище 3% - крім проросійського "Альянсу патріотів".

Згідно з опитуваннями, "Мрія" залишається найпопулярнішою партією (близько 30% підтримки), але її шанси знову отримати більшість у парламенті незначні.

Натомість рейтинг найбільшої опозиційної партії "Єдиний національний рух" (15%) ускладнює створення коаліції з опозиційних партій.

У цих умовах найімовірнішим виглядав сценарій коаліції "Мрії" з однією чи кількома опозиційними партіями, але сьогоднішня домовленість підтвердила попередні заяви лідерів опозиції, що вони не планують блокування із владою.

Детальніше про це читайте у статті: Вибори на умовах опозиції: чому парламентська кампанія у Грузії стала особливою.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.