У Данії кажуть про ймовірне зникнення мутованого вірусу, який виявили у норок на фермах

Четвер, 19 листопада 2020, 13:39

В міністерстві охорони здоров’я Данії заявили, що мутований штам коронавірусу, який виявили у норок на хутрових фермах, "найбільш імовірно" вже зник.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DR.

Міністерство зробило свою заяву після висновків спеціалізованого інституту State Serum Institute, що займається контролем епідемічних захворювань.

Повідомляється, що з 15 вересня більше не виявляли нових заражень мутованим штамом, названим "кластер 5", тому Інститут припускає, що він скоріше за все зник. 

Уряд Данії зіткнувся з найбільшою кризою під час пандемії після того, як на початку цього місяця він наказав знищити усіх норок на фермах - більше 15 мільйонів, хоча юридичного підгрунтя для цього не було. Рішення прийняли через побоювання, що поширення мутованого штаму може поставити під загрозу ефективність майбутньої вакцини від коронавірусу.

Ця ситуація створила в країні політичну напругу та похитнула довіру до уряду. 

Цього тижня уряд та парламентські партії Данії домовились заборонити норкові ферми в країні до кінця 2021 року, створивши законодавчі підстави для урядового рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?