Справа "Наутілуса": засуджений довічно Мадсен отримав 19 місяців за спробу втечі з тюрми

Вівторок, 9 лютого 2021, 15:01

Данський винахідник Петер Мадсен, засуджений за тортури і вбивство шведської журналістки на його саморобному підводному човні, був засуджений до 19 місяців тюремного ув'язнення у вівторок за спробу втечі з в'язниці під Копенгагеном минулого року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство АР.

Торік 20 жовтня Мадсена швидко затримали біля в'язниці Херстедвестер в передмісті Копенгагена, де він відбуває довічне ув'язнення за вбивство журналістки Кім Валль.

Новий термін по факту не має значення, оскільки він не буде додаватися до довічного ув'язнення. Однак він може зіграти свою роль, якщо Мадсен колись подасть запит на випробувальний термін. 

Перед оприлюдненням вироку Мадсен сказав суду, що хотів втекти, оскільки вважає умови утримання у в’язниці поганими.

Мадсена, одного з найвідоміших злочинців Данії, схопили приблизно через п'ять хвилин після втечі і приблизно за 500 метрів від в’язниці. Співробітники в'язниці, які переслідували його, побачили, що він застрибнув в білий фургон, і повідомили поліції.

У 2018 році Мадсен був засуджений міським судом Копенгагена до довічного ув'язнення за вбивство Кім Валль, 30-річної репортерки зі Швеції, яку він заманив на борт своєї саморобної субмарини обіцянкою дати інтерв'ю. Він розчленував її тіло і викинув у море.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.