Газопровід Baltic Pipe має досягти повної потужності до кінця 2022 року

Середа, 23 червня 2021, 08:50

Очільник Польської нафтогазової компанії (PGNiG) Павел Маєвський заявив, що досягнення повної потужності газопроводу Baltic Pipe може відбутися з деяким запізненням, але не повинно перевищити трьох місяців.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Польське радіо.

Згідно з графіком, запуск транспорту газу до Польщі цим маршрутом розпочнеться 1 жовтня 2022 року.

Як повідомив Павел Маєвський, Baltic Pipe осягне повну потужність наприкінці 2022 року: "Суть його дії полягає в транспорті до Польщі газу з норвезького континентального шельфу, де, нагадую, ми надалі інвестуємо чималі гроші. І саме звідси сподіваємося постачання до Польщі газу, який видобувають економічно і, перш за все, якнайбільшою мірою з власних джерел".

Після рішення Данської апеляційної комісії в справах навколишнього середовища та харчових продуктів від 31 травня скасувати екологічний дозвіл на проєкт Baltic Pipe, виконавець газопроводу (данський оператор транзиту газу Energinet) повідомив про тимчасове припинення робіт. У вихідні данське агентство заявило, що не має застережень стосовно планів відновити будівельні роботи.

Газопровід постачатиме норвезький природний газ польським споживачам і зменшить залежність Польщі від російського газу. Ямальський контракт на постачання російського газу закінчується 31 грудня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.