Уряд виключає торгпреда Тараса Качку зі складу комісії з міжнародної торгівлі

Середа, 21 липня 2021, 08:20

На сьогоднішньому засіданні Кабміну планується затвердити зміни до складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчить розклад урядового засідання, розміщений на сайті Кабміну.

Несподіванкою запропонованого нового складу МКМТ стала відсутність торгового представника України Тараса Качки – зараз він є заступником голови цієї комісії. При чому мова не йде про очікуване звільнення Качки – нещодавно його було перезатверджено на нинішній посаді.

Замість нього до комісії пропонується залучити чиновника нижчого рівня – директора департаменту зовнішньоекономічної діяльності та торгового захисту Мінекономіки Сергія Зіньковського.

Така заміна напряму суперечить урядовій постанові 2014 року, в якій було затверджено повноваження торгового представника України.

В пояснювальній записці причини такої ротації не вказані. Натомість джерела, близькі до уряду, пояснюють, що Тарас Качка неодноразово фіксував особливу думку під час винесення рішень МКМТ – це і стало причиною його виключення зі складу комісії.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.