В Хорватії завершили спорудження мосту, що з'єднав розділені частини країни

Четвер, 29 липня 2021, 09:46

В Хорватії урочисто встановили останній сегмент Пелєшацького мосту над затокою Малі Стон, що поєднав дві розділені частини країни - основну частину території та Дубровник, що роз’єднані клаптиком території Боснії і Герцеговини.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє "Балканський оглядач".

Міст довжиною 2,4 км та висотою 55 метрів дозволить пересування між Дубровником та рештою Хорватії напряму - без зупинок та перевірок на кордоні.

 

Попередні 30 років незалежності проїхати по суші було можливо лише через територію Боснії і Герцеговини - її єдиний вихід до моря з містом Неум. 

 

Хорватія буде з'єднана по суші через 303 роки після того, як Дубровацька республіка у 1718 році поступилася частиною своєї берегової лінії Османської імперії для створення  буферної зони для запобігання нападам Венеціанської республіки.

Ключовий момент у будівництві мосту відзначили феєрверком і промовами.

"Сьогодні вночі ми досягли мети, яка вирішує проблему 300-річної давності", - наголосив прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович під час урочистої церемонії, додавши, що це захоплююче стратегічне досягнення хорватського народу та держави. 

 

Ідея спорудження мосту висувалася ще з 90-х років. Проєкт супроводжували кілька гучних  корупційних скандалів, а потім його заморозили через світову фінансову кризу 2008 року.

Після вступу до Європейського Союзу Хорватії вдалося залучити для побудови мосту європейські кошти.

У 2017 році Єврокомісія виділила на проєкт з'єднання Півдня Хорватії, включно з Пелєшацьким мостом, 357 млн ​​євро.

Договір про будівництво був підписаний у 2018 році між компанією Hrvatski cesta (Хорватські дороги) і китайським консорціумом на чолі із China Road and Bridge Corporation. Сума контракту становила приблизно 281 млн євро.

Повністю Пелєшацький міст буде завершений навесні 2022 р. Для транспорту міст буде відкрито в червні наступного року.

За умовами отримання  європейських коштів проїзд  по мосту буде безкоштовним.

На відміну від Хорватії, у Боснії і Герцеговині завершення проєкту не вітають, оскільки поява мосту перетворює Неум з важливого транзитного пункту в ізольований острівець та, як вважається, ізолює БіГ від ЄС - і в інфраструктурному, і в символічному сенсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.