В Грузії не бачать підстав для відновлення дипломатичних відносин з Росією

П'ятниця, 6 серпня 2021, 11:33

Глава правлячої партії Грузії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив, що сьогодні не бачать можливості для початку обговорення питання про відновлення дипломатичних відносин з Росією.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство "Интерфакс".

"У нас є дуже чітко визначена політика з цього питання. Є червоні лінії, які пов'язані з деокупацією, з нашою західною інтеграцією. В рамках цих червоних ліній, звичайно ж, все можливо, в цілому обговорення. Це означає, що червоні лінії не будуть порушені, інше, подивимося, про що мова", - сказав Кобахідзе журналістам.

Грузинський план для України: чому саміт НАТО став перемогою Києва

Так політик прокоментував заяву МЗС РФ про те, що Москва готова до відновлення двосторонніх відносин з Тбілісі тією мірою, якою готова грузинська сторона.

Кобахідзе виключив на цьому етапі можливість відновлення дипломатичних відносин з Росією.

"Виходячи з того, що існують червоні лінії, не може бути мови про жодні дипломатичні відносини, але що стосується торгово-економічних, гуманітарних питань, з цього приводу завжди була певна дискусія і ця дискусія може бути продовжена", - сказав він.

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією в 2008 році після війни в Південній Осетії і визнання Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії.

У країн немає диппредставництв на територіях одна одної, відносини підтримуються через секції інтересів при посольствах Швейцарії в Москві і Тбілісі.

7 серпня 2008 року бойові підрозділи російської армії перешли Рокський тунель і, таким чином, вдерлися на територію Грузії. В Тбілісі наполягають, що війна розпочалася 7, а не 8 серпня. Це має вирішальне значення, і про це ЄвроПравда розповіла в окремому матеріалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.