У Європарламенті закликали до обмеження швидкості в житлових районах до 30 км/год

Середа, 6 жовтня 2021, 11:10

Європейський парламент вимагає більш рішучих заходів у сфері безпеки дорожнього руху.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Європарламенту.

У резолюції щодо безпеки дорожнього руху ЄС, прийнятій в середу 615 голосами, зазначається, що щорічно на дорогах ЄС гине близько 22 700 людей, а близько 120 000 – отримують серйозні ушкодження.

За останніми даними, найбезпечнішими дороги залишаються у Швеції (18 смертей на мільйон жителів), тоді як Румунія (85/мільйон) повідомила про найвищий рівень смертності у 2020 році. Середній показник у ЄС становив 42 смерті на мільйон мешканців.

Перевищення швидкості є ключовим фактором приблизно у 30% смертельних ДТП, зазначають депутати Європарламенту. Вони закликають Єврокомісію рекомендувати способи застосування безпечних обмежень швидкості, таких як максимальна швидкість 30 км на годину у житлових районах та районах, де велика кількість велосипедистів та пішоходів.

Вони також наполягають на запровадження нульової толерантності до керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, підкреслюючи, що алкоголь причетний до 25% усіх смертей на дорогах.

Крім того, Європарламент закликав Європейську комісію розглянути можливість включення програми безпечного водіння в смарт-пристрої водіїв. Для власників транспортних засобів з високим рівнем безпеки також могли б бути розроблені податкові пільги і привабливі схеми дорожнього страхування.

У резолюції також говориться, що ЄС повинен збільшити фінансування ефективних програм безпеки дорожнього руху, зосередивши увагу на регіонах з найвищим рівнем ДТП. Крім того, державам ЄС слід було б створити фонди безпеки дорожнього руху і направляти доходи від дорожніх штрафів на її підвищення.

Для формування майбутньої політики безпеки дорожнього руху ЄС Європарламент закликає Європейську комісію розглянути можливість створення Європейського агентства шосейного транспорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: