Канцлер Німеччини відкинув польську пропозицію миротворчої місії НАТО в Україні

Середа, 16 березня 2022, 16:20

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув ініціативу Польщі щодо миротворчої місії НАТО в Україні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Spiegel.

Як заявив речник німецького уряду Штеффен Гебештрейт у середу, Шольц в минулому вже "ясно дав зрозуміти": "Жоден персонал НАТО, жоден солдат НАТО не повинні надсилатися за межі Альянсу чи в Україну".

За його словами, це і надалі лишається червоною лінією.

Гебештрейт зазначив, що не можна робити чіткої різниці між "місією з гуманітарної допомоги, рятувальною місією" чи "бойовою місією" НАТО. За його словами, президенти Франції та США завжди відмовлялися від розміщення сил НАТО в Україні.

Нагадаємо, віцепрем’єр уряду Польщі та голова правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський запропонував направити в Україну миротворчу місію.

"Нам потрібна допомога Україні, про яку говорив президент, але я вважаю, що певний принцип, який був прийнятий, теж треба змінити. Я вважаю, що потрібна миротворча місія НАТО або ширшої міжнародної коаліції, але це має бути місія, яка діятиме в Україні і яка зможе захистити себе. Зараз це те, чого найбільше потребує Україна, Європа та весь демократичний світ"- зазначає Качинський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.