Президент Литви: Україні потрібно якнайшвидше надати статус кандидата на членство у ЄС

Понеділок, 21 березня 2022, 14:29

Президент Литви Гітанас Науседа висловився за якнайшвидше надання України статусу кандидата на членство у ЄС.

Як повідомляє LRT, про це він заявив на спільній пресконференції з прем’єром Нідерландів Марком Рютте.

Науседа розповів, що однією з тем обговорення була ситуація в Україні та шляхи розв’язки. 

"Ми не можемо бути заручниками бюрократичних процедур і повинні надати Україні статус кандидата на членство у ЄС якнайшвидше", - заявив Гітанас Науседа. 

Марк Рютте, як і раніше, зауважив, що у Литви та Нідерландів різниться бачення щодо того, наскільки швидко має відбуватися цей процес.

"Рух до членства у ЄС - це тривалий і складний процес. Немає сумнівів, що спростити процедуру неможливо. Водночас ми маємо подбати про те, щоб якомога більше співпрацювати з Україною у ЄС. Є Угода про асоціацію, про зону вільної торгівлі. У короткостроковій перспективі можна зробити багато", - зазначив Рютте.  

Він зазначив, що, наприклад, Україну можна було б долучати до зустрічей Ради ЄС та в інших форматах.

У Єврокомісії обіцяють якомога швидше підготувати офіційний висновок щодо готовності України отримати статус кандидата на вступ до ЄС.

В Офісі президента України наполягають, що робота Єврокомісії з підготовки висновку про готовність України отримати статус кандидата буде суттєво швидшою, ніж в інших держав, як проходили цей шлях.

Оптимістичний, але водночас реалістичний термін надання Україні статусу кандидата – це саміт ЄС наприкінці червня 2022 року.

Докладніше про процедуру, що має привести Україну до членства у ЄС та про виклики на цьому шляху, читайте в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка Кандидатський максимум: як Єврокомісія планує просувати Україну до членства у ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.