Фінляндія та Естонія готують плавучий СПГ-термінал для відмови від російського газу

Четвер, 21 квітня 2022, 09:47

Фінляндія та Естонія ухвалили спільне рішення орендувати велике судно-термінал для зберігання скрапленого природного газу, прагнучи припинити використання російського газу.

Про це пише Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

Проєкт, про який було оголошено 7 квітня, ймовірно, перебуває на стадії реалізації, і на цьому етапі оприлюднено мало подробиць.

Судно-термінал довжиною близько 200 метрів, плавуча установка для зберігання та регазифікації (FSRU), буде розташовано на узбережжі Фінляндії поблизу мережі транспортування природного газу. Точне місцезнаходження поки що не розголошується.

Відповідаючи на запитання ЗМІ 20 квітня, Арто Раджала, старший радник Міністерства торгівлі та промисловості, сказав, що не готовий назвати будь-які варіанти розміщення, але "буде доступно кілька варіантів".

Такими варіантами можуть стати Інко або місто Хаміна, де на початок жовтня планується завершити будівництво СПГ-терміналу.

Однак мета полягає в тому, щоб підготувати корабель до наступної зими, і, якщо будівельні роботи не будуть завершені, він буде розміщений в естонському Палдіскі, який повинен бути готовим до прийому СПГ до 1 листопада.

Естонія раніше заявила, що припинить імпорт російського газу до кінця року.

Раніше повідомлялося, що у Латвії партії, що формують уряд, домовилися про будівництво терміналу скрапленого природного газу.

Читайте також - Лана Зеркаль: Ми запропонували Європі єдиний працюючий план енергетичних санкцій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: