США підштовхують Росію до дефолту - заборонили гасити борг із заморожених коштів

Вівторок, 5 квітня 2022, 11:11

У понеділок Сполучені Штати заборонили уряду Росії виплатити власникам свого суверенного боргу понад 600 мільйонів доларів із резервів американських банків, маючи на меті посилити тиск на Москву та скоротити її активи в доларах США.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Відповідно до санкцій, запроваджених після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, валютні резерви російського центрального банку в фінансових установах США були заморожені.

Але міністерство фінансів дозволяло уряду Росії використовувати ці кошти для здійснення купонних платежів по суверенному боргу, номінованому в доларах, у кожному окремому випадку.

За словами представника Мінфіну США, у понеділок, оскільки настав найбільший із платежів, включаючи 552,4 мільйона доларів основного платежу за облігаціями, уряд США вирішив закрити Москві доступ до заморожених коштів.

У понеділок також мав бути сплачений купонний платіж на 84 мільйони доларів за суверенними доларовими облігаціями 2042 року.

Цей крок мав на меті змусити Москву прийняти важке рішення щодо того, чи використати долари, до яких вона має доступ, для виплат за боргом чи пустити їх на інші цілі, включаючи підтримку своїх військових зусиль, сказав речник Мінфіну США.

Росії загрожує дефолт, якщо вона вирішить цього не робити.

"Росія повинна вибирати між використанням цінних доларових резервів, що залишилися, або надходженням нових коштів, або дефолтом", - сказав речник.

За даними джерела, у Росії є 30-денний пільговий період для здійснення платежу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.