У Німеччині через війну в Україні хочуть сіяти більше пшениці

Середа, 11 травня 2022, 13:58

З огляду на напруженість на ринках зернових, спричинену війною в Україні, німецький міністр сільського господарства Джем Оздемір працює над тим, щоб відкласти введення в дію нових норм ЄС щодо сівозмін.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Zeit.

"Це дозволить нашим фермерам виробляти більше пшениці", – сказав Оздемір.

Йдеться про нормативні акти, які набувають чинності 2023 року, згідно з якими, наприклад, озиму пшеницю можна не сіяти два роки поспіль. "Зараз я веду переговори з Єврокомісією щодо відкладення цього регламенту", – сказав Оздемір.

Через війну Росії проти України, яка є основним експортером пшениці, міжнародні ринки перебувають в напруженості, а ціни зростають. Крім того, зростають витрати на електроенергію та добрива. Озима пшениця, яку висівають восени, є найважливішою німецькою зерновою культурою. За даними міністерства, в середньому її вирощують приблизно на чверті загальної площі ріллі.

Щоб розвантажити фермерів, Оздемір вже дав можливість, серед іншого, цього року використовувати траву та рослини з певних "екологічних пріоритетних територій" як корм. Це має уповільнити зростання цін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...