Путін не полишив планів захопити Київ чи повалити вище керівництво - заступник генсека НАТО

Середа, 11 травня 2022, 23:11

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане вважає, що президент РФ Владімір Путін навряд чи відмовився від своїх початкових намірів захоплення Києва і повалення влади, хоча між його амбіціями і можливостями є невідповідність.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Digi24.

Джоане прокоментував оцінку ситуації від очільниці розвідки США Авріл Хейнс про те, що Путін не має наміру обмежуватися Донбасом, зазначивши, що його оцінка дуже подібна.

"Ми не віримо, що він відмовився від початкових планів окупувати Україну, чи принаймні повалити владу у Києві… У нього дуже високі амбіції, проте якщо подивитись на військову спроможність, стан військ, невдачі під Києвом, проблеми з моральним станом армії - ми можемо бачити, що між політичними амбіціями і можливостями є невідповідність", - зазначив Мірча Джоане.

Він погодився з Хейнс у тому, що Путін може піти на рішення, які не враховують реальну ситуацію, рішучий спротив України і підтримку, яку вона має, і це створює ризики.

На запитання про те, що у НАТО думають з приводу ймовірності офіційного оголошення Росією війни, Джоане відповів, що Путін не зробив цього 9 травня і зараз виглядає так, що він все ще вважає таке рішення політично чутливим для себе.

Мірча Джоане додав, що Альянс у нинішній ситуації вбачає для себе три ключові завдання - підтримувати Україну, подбати про захист країн-членів і водночас подбати про те, щоб війна не переросла у війну між НАТО і Росією. 

"Тож роль НАТО - допомагати Україні, і ми це робимо, захищати союзників у НАТО - і ми це теж робимо, але, водночас, зробити все, щоб мінімізувати ризик ескалації", - зазначив заступник генсека НАТО. Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: