США підтримують вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

П'ятниця, 13 травня 2022, 08:38

Сполучені Штати підтримають рішення Фінляндії та Швеції, якщо вони подадуть заявку на вступ до НАТО.

Про це заявила речниця Білого дому Джен Псакі, пише "Європейська правда".

"Сполучені Штати підтримали б заявку Фінляндії та/або Швеції до НАТО, якби вони вирішили її подати. Ми, звичайно, поважатимемо будь-яке їхнє рішення. І Фінляндія, і Швеція є близькими та цінними партнерами США та НАТО в галузі оборони", - сказала Псакі.

Вона додала, що, навіть не будучи членами НАТО, дві країни багато років співпрацювали зі США у військовій сфері.

"Ми впевнені, що зможемо знайти способи працювати з ними, вирішувати будь-які проблеми, які можуть виникнути у будь-якої країни щодо поточного періоду або всього, що буде потрібно, якщо вони вступлять до НАТО", - додала Псакі.

Раніше повідомлялося, що уряд Фінляндії планує опублікувати 15 травня другу так звану "Білу книгу" з пропозицією приєднатися до НАТО.

Швеція може подати заявку до НАТО вже в понеділок, 16 травня, наступного дня після того, як правлячі соціал-демократи ухвалять рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?