Словаччина хоче побудувати автомагістраль до українського кордону

Понеділок, 16 травня 2022, 22:35

В словацькому уряді розглядають питання будівництва автомагістралі від міста Кошице до пункту пропуску Вишнє Нємецьке на кордоні з Україною.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на aktuality, про це заявив міністр транспорту та будівництва Словаччини Андрей Долежал.

Він уточнює, що досі таке будівництво не було серед пріоритетів, проте ситуація змінилася. За його словами, з початку війни різко зросла кількість вантажівок, що прямує до кордону, в той час, як дорога там в поганому стані.

Міністр уточнює, що впевнений – через деякий час рух товарів піде і зі сходу на захід. "Ми віримо, що одного дня Україна відновиться", пояснює він, а відповідно – зросте й товарообіг та потреба у такій автомагістралі лише посилиться.

Наразі в словацькому уряді планують обговорити це питання з українським і польським міністрами інфраструктури, а також їхніми колегами з країн Балтії.

Орієнтовна вартість будівництва оцінюється в понад мільярд євро. При цьому Долежал припускає, що цю суму можна буде отримати від Єврокомісії.

"Для цього, на додачу до структурних фондів та плану відновлення України, варто прописати й додатковий пакет для її сусідів",- пояснює він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...