У Словаччині почали розслідування проти ексглави Мін'юсту за схвалення війни РФ

Вівторок, 17 травня 2022, 08:28

У Словаччині проти колишного очільника Верховного суду та ексміністра юстиції Штефана Гарабіна почали розслідування у зв’язку з тим, що він висловив підтримку війни РФ проти України.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляють словацькі ЗМІ, серед яких Noviny.

Гарабіна затримала кримінальна поліція, але за кілька годин відпустила.

Згідно з оголошенням поліції, його звинуваючують у схваленні злочинних дій та злочині екстремізму. Правоохоронці пообіцяли надати більше інформації згодом. 

Як повідомляють, звинувачення проти Гарабіна пов’язані з його дописом, яким він 25 лютого підтримав вторгнення РФ в Україну, написавши, що "зробив би те саме, що зробив Путін, з огляду на те, що відбувається в Україні", повторюючи аргументи російської пропаганди. Допис згодом був видалений зі сторінки, але знімки екрана збереглися.

Гарабін у спілкуванні з пресою після того, як його відпустила поліція, заявив, що не бачить нічого протизаконного у своєму дописі і це було висловлення його особистої думки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?