Посол України розповіла, як будуть розподілені $40 млрд допомоги від США

Субота, 21 травня 2022, 22:40

40 мільярдів доларів екстреного фінансування для підтримки українського народу, що будуть виділені з бюджету США, будуть спрямовані не лише на закупівлю зброї.

Як повідомляє "Європейська правда", деталі запланованого розподілу оприлюднила очільниця посольства України в США Оксана Маркарова.

Посол також зазначила, що Вашингтон зробив усе для якомога швидшого виділення грошей. "Важливо, що президент Байден його підписав не після повернення з офіційного візиту з Кореї, а організував доставку документа в Корею. Бо час і безперервність підтримки дуже важливі для України!", - пояснила вона.

Більше половини коштів, а саме $23,75 млрд, спрямують на безпекову допомогу Україні, але не всі ці кошти підуть саме на постачання до нашої держави.

$6 млрд підуть на ініціативу сприяння безпеці України, включаючи надання нового озброєння, військового обладнання, підготовки, логістичної підтримки матеріально-технічного забезпечення, розвідувальної підтримки силам оборони та безпеки України. Ще $8,7 млрд – на поповнення американських запасів озброєння та військової техніки, замість наданих Україні;

$4 млрд будуть розділені між потребами додаткової підтримки Україні та посилення східного флангу НАТО. $3,9 млрд отримає для дооснащення європейське командування армії США. Ще $550 млн підуть на придбання критично важливих боєприпасів для збільшення запасів Міноборони США та розробку стратегій захисту систем, визначених для можливого майбутнього експорту, на $600 млн профінансують розширення промислової бази ВПК.

Наступний блок у $9 млрд піде на додаткову економічну та технічну допомогу Україні.

З них $8 млрд – для надання прямої бюджетної підтримки та подібних програм, $400 млн – на підтримку правоохоронних органів та забезпечення верховенства права, включно з допомогою у розслідуванні воєнних злочинів РФ, $100 млн – на захисту від наслідків можливих хімічних, біологічних та ядерних загроз, та розширення програм розмінування, $500 млн – на підтримку через ЄБРР.

Третій блок у $6,58 млрд піде на гуманітарні потреби та потреби глобальної продовольчої безпеки.

З них $350 млн – на допомогу біженцям з України і додатково ще $954 млн – для надання допомоги біженцям з України на території США, решта на глобальну продовольчу допомогу та невідкладні гуманітарних потреб населення в Україні.

Також передбачено фінансування заходів уряду США, наприклад, з арешту та продажу конфіскованого майна, пов’язаного з РФ

Як повідомлялося, у суботу Байден підписав пакет допомоги Україні на $40 млрд.

Одночасно запланована нова зустріч групи країн формату "Рамштайн" щодо оборони України, де будуть ухвалені нові рішення щодо оборонної підтримки нашої держави.

Дивіться також інтерв’ю Клімкіна "Чому Байден тягнув з підписанням ленд-лізу та що зміниться на фронті"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.