Перша країна ЄС ввела карантин для інфікованих мавпячою віспою

Понеділок, 23 травня 2022, 07:37

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Відповідне рішення бельгійські органи охорони здоров'я ухвалили в п'ятницю  після повідомлення про чотири випадки захворювання за останній тиждень.

Хворим на мавпячу віспу не потрібно самоізолюватися, але слід бути пильними, особливо якщо вони контактують з уразливими людьми.

Мавпяча віспа - це захворювання, яке належить до тієї ж родини, що й віспа, і її симптоми включають виразний горбистий висип, лихоманку, біль у м’язах та головний біль. 

Мавпяча віспа менш смертельна, ніж віспа, з рівнем смертності нижче 4%, але експерти стурбовані незвичайним поширенням хвороби за межі Африки, де вона зазвичай циркулює.

У суботу Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що було підтверджено 92 випадки в 12 різних країнах, зокрема, в 10 країнах Європи.

В Україні поки що не зафіксовано жодного випадку мавпячої віспи.

Читайте також: Віспа мавп: симптоми, шляхи передачі і профілактика

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.