Опозиція звинуватила уряд Шольца у невиконанні обіцянок щодо поставок зброї

Середа, 25 травня 2022, 10:59

Лідер головної опозиційної партії Німеччини Фрідріх Мерц звинуватив уряд у приховуванні точної процедури постачання зброї.

Про це Мерц сказав у вівторок увечері в ефірі телеканалу Welt, повідомляє "Європейська правда"

 "Очевидно, що німецький уряд обіцяв обмін польському уряду, але обіцянки не виконуються", - заявив лідер ХДС Фрідріх Мерц.

"Федеральний уряд має тепер швидко роз'яснити, чому він не виконує взятих на себе зобов'язань", - додав він.

Мерц послався на заяви президента Польщі Анджея Дуди, який повідомив телеканалу, що Берлін пообіцяв Польщі танки "Леопард" замість існуючих польських танків, які його країна надала Україні. "Вони не дотрималися обіцянок. І, щиро кажучи, ми дуже розчаровані цим", - сказав він.

Загалом, за словами Дуди, німецький уряд робить занадто мало, щоб допомогти Україні: "Перш за все, сама Німеччина має допомогти Україні. Україні дійсно дуже потрібна ця допомога".

Минулого тижня Німеччина оголосила про так званий кільцевий обмін з Чехією. Берлін хоче надати партнеру по НАТО 15 танків Leopard 2 з промислових запасів і використати їх для компенсації поставок важкого озброєння з Чехії в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?