Італія прагне стати незалежною від російського газу до середини 2024 року

Вівторок, 3 травня 2022, 11:25

За словами італійського міністра з питань екологічного переходу Роберто Чинголані, Італія прагне отримати повну незалежність від російського газу до середини 2024 року. 

Про це він сказав газеті La Repubblica, повідомляє "Європейська правда".

"Ми повинні стати автономними до другої половини 2024 року, ми могли б обійтися без імпорту російського газу", - сказав він.

Чинголані зазначив, що легше мати справу з шістьма або сімома країнами не дуже великих розмірів, ніж з однією, яка самостійно покриває 40% поставок газу і яка також є геополітичною силою.

Відповідаючи на запитання про запропонований механізм оплати в рублях за російський газ, Чинголані сказав, що Єврокомісія має ухвалити "чітке і недвозначне" політичне рішення, щоб уникнути перекладу відповідальності на окремі уряди та нафтогазові компанії.

Раніше Чинголані висловився за те, що європейським енергетичним компаніям слід тимчасово дозволити виконувати вимоги Росії платити за газ у рублях.

Тим часом Рим готується до можливого відключення російського газу з заходами з енергозбереження і навіть до продовження роботи вугільних електростанцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...