Лідери ЄС на червневій зустрічі розглянуть заявку України на членство

Вівторок, 31 травня 2022, 08:02

Лідери ЄС погодилися на червневій зустрічі розглянути заявки України, Грузії та Молдови на членство у блоці.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у висновках саміту ЄС.

"Європейська рада бере до відома підготовку висновків Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС, а також Республіки Молдова та Грузії, і повернеться до цього питання на своєму червневому засіданні", - йдеться у висновках.

Крім того, як зазначається, Європейський Союз та його держави-члени активізуватимуть свої зусилля, щоб налагодити контакти з третіми країнами, щоб підтримати Україну у всіх вимірах, протистояти неправдивому російському наративу та маніпуляції інформацією, а також запобігати ухиленню та обходу санкцій.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що те, що Україна досі залишалася поза межами ЄС, зіграло свою роль у реваншистських настроях Росії, і без розширення ЄС ця ситуація може повторитися. 

Дивіться нове відео "Європейської правди" Новий виклик для України: статус кандидата у ЄС можуть затримати. Що відбувається, і чому?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.