Фінляндія у березні скоротила імпорт російської нафти на 70%

П'ятниця, 6 травня 2022, 13:12

Фінляндії вдалося скоротити обсяги імпорту нафти з Росії відразу після того, як наприкінці лютого почалося вторгнення в Україну.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Bloomberg.

Згідно з даними, опублікованими в п'ятницю митницею, скандинавська країна імпортувала на 70% менше сирої нафти з Росії в березні, замінюючи її в основному імпортом з Норвегії. Вартість закупівлі нафти з Росії впала на 45% порівняно з роком раніше.

"Торговельні відносини Фінляндії з Росією поступово руйнуються", – заявив Пасі Куоппамакі, головний економіст Danske Bank A/S з Гельсінкі. Велике збільшення вартості імпорту буде "тимчасовим явищем", оскільки Фінляндія скорочує використання російської енергії, додав він.

В окремому звіті статистичний офіс повідомляє, що Фінляндія імпортувала 92% природного газу з Росії в 2021 році. Вартість імпорту природного газу зросла на 282% у березні до 151,4 мільйона євро, повідомляє митниця. Дані про обсяги імпорту природного газу поки недоступні. На газ припадає лише 5% споживаної енергії в північній країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...