Президент Угорщини пішов з посади після двох термінів, його замінить соратниця Орбана

Понеділок, 9 травня 2022, 12:54

Президент Угорщини Янош Адер 9 травня завершив свою роботу на посаді глави держави після двох термінів.

Про це пише угорський портал Index, повідомляє "Європейська правда".

63-річний Адер, який сьогодні святкує день народження, в понеділок виступив у парламенті із промовою з нагоди завершення своєї каденції.

У квітні 2012 року він став єдиним кандидатом на пост глави держави за рекомендацією партійного альянсу "Фідес-KDNP", а потім парламент 262 голосами обрав його президентом.

Через п’ять років, у березні 2017 року, він був переобраний із 131 голосом, його суперник Ласло Майтені, висунутий лівими партіями, отримав 39 голосів.

Адера на посаді з 10 травня замінить Каталіна Новак від правлячої партії "Фідес". Парламент обрав її 10 березня 137 голосами. Кандидат від опозиції Пітер Рона отримав 51 голос.

44-річна Новак стане першою жінкою-президентом Угорщини, а також наймолодшим президентом серед усіх країн Євросоюзу.

Новак обіймала посаду заступника лідера "Фідес" Віктора Орбана і була міністром у справах сім'ї, яка відповідала за програму економічної підтримки середнього класу, включаючи субсидії на житло, державні кредити на житло та зниження податків.

Вона підтримала засудження Орбаном вторгнення Росії в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...