Прем’єр Чехії про виступ Путіна: брехню коментувати марно

Понеділок, 9 травня 2022, 15:15

Президент РФ Владімір Путін продовжує цілеспрямовано спотворювати історію, у тому числі у своєму виступі під час параду російської армії з нагоди 9 травня.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", глава чеського уряду Петер Фіала сказав ČTK.

"У своїй промові Владімір Путін продовжував поширювати неправдиву інформацію та навмисне спотворював історію та сьогодення, якими російська пропаганда прагне виправдати неспровоковану агресію Росії в Україні. 

Немає сенсу протистояти кожній окремо взятій брехні, яка була зроблена в Москві, але промова підтвердила важливість об’єднаних і енергійних дій Заходу проти агресора", - сказав Фіала.

Путін на параді до Дня перемоги в Москві заявив, що Росія "дала попереджувальну відсіч агресії" з боку НАТО, коли вторглася в Україну, а мобілізацію на війну не оголосив. 

Путін згадав колишні битви та "єдиний радянський народ".

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Путін продемонстрував "легкий блиск розпачу" у своїй промові у День перемоги у понеділок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.