Берлін: рахунки за газ можуть зрости утричі

П'ятниця, 24 червня 2022, 08:33

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек очікує значно більші рахунки за газ для споживачів з огляду на напружену ситуацію з газопостачанням. 

Про це він розповів RTL Nachtjournal, повідомляє "Європейська правда".

Відповідаючи на запитання, чи не боїться він, що Росія припинить постачання газу після середини липня, Габек відповів: "Я б збрехав, якби сказав, що ні". 

У липні планується призупинення постачання газу через "Північний потік-1" для проведення ремонтних робіт на газопроводі.

На запитання, чи може міністр уявити, що рахунки за газ зростуть утричі, Габек відповів: "Цього не можна виключати. Так, це в межах можливостей".

В ефірі ZDF heute Габек сказав, що, поступово скорочуючи експорт газу, президент Росії Владімір Путін дотримується плану утримувати ціни в Німеччині та Європі на високому рівні, "щоб посилити соціальні заворушення".

З огляду на різк скорочені поставки газу з Росії, федеральний уряд Німеччини оголосив рівень тривоги в так званому плані на випадок надзвичайної ситуації з газом.

Читайте також: Російське "газове салямі": як Путін використовує енергетику в новій війні проти ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?