Британія виділить до 10 млн фунтів на ремонт української залізниці для вивезення зерна

Понеділок, 27 червня 2022, 08:44

Уряд Британії пообіцяв виділити до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на допомогу у відновленні залізниці в Україні, щоб використовувати потяги для експорту зерна.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні британського уряду.

В уряді нагадали, що минулого тижня британські міністри закордонних справ і оборони відвідали Туреччину для обговорення теми відкриття морських експортних маршрутів.

Однак, як зазначається, окрім запобігання вивозу зерна з України через Чорне море – маршрут, яким історично експортувалося 96% українського зерна, російські атаки порушують експорт залізницею.

"Щоб протидіяти цьому, Велика Британія надає Українській залізниці до 10 мільйонів фунтів стерлінгів у матеріалах та обладнанні для ремонту залізничної інфраструктури та допомоги у вивезенні зерна з країни залізницею" - йдеться у повідомленні.

Повідомляється також, що Велика Британія перебуває у тісній дискусії з урядом України щодо того, як максимізувати пропускну здатність залізниці та забезпечити рух поїздів і зерна.

"Дії Путіна в Україні створюють жахливі поштовхи в усьому світі, підвищуючи ціни на енергоносії та продукти харчування, мільйони людей перебувають на межі голоду. Тільки Путін може покласти край цій непотрібній і марній війні. Але світові лідери мають об’єднатися та застосувати свої об’єднані економічні та політичні сили, щоб допомогти Україні та полегшити життя домогосподарствам у всьому світі" - заявив прем’єр Британії Борис Джонсон.

Раніше міністри закордонних справ G7 закликали Росію припинити атаки та розблокувати українські чорноморські порти для експорту продовольства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.